Čo ponúkame

E-SHOP – PREDAJ ANGLICKÝCH KNÍH PRE DETI A MLÁDEŽ

V e-shope si môžete kúpiť anglické knihy pre deti rôznych vekových skupín, zamerania a úrovne anglického textu. Nájdete tu knihy pre menšie deti, knihy určené na prvé samostatné čítanie ale aj pre čitateľov s pokročilou znalosťou angličtiny, básničky, nálepkové zošity, omaľovánky, art/activity knihy, slovníky, encyklopédie a ďalšie.

Knihy určené na prvé samostatné čítanie sú zaradené do jednotlivých urovní obtiažnosti. Tieto knihy majú výber slov a ich množstvo zodpovedajúce danej úrovni, majú príťažlivý a humorný text a sú bohato ilustrované. Pokiaľ sa pri výbere knihy zvolí úroveň zodpovedajúca úrovni znalosti angličtiny dieťaťa, dieťa vie prečítať celú knihu a je povzbudené do ďalšieho čítania. Z vlastnej skúsenosti vieme, že postupné samostatné čítanie anglických kníh od tých najjednudochších, výrazne prispieva k budovaniu anglickej slovnej zásoby a celkovej znalosti anglického jazyka dieťaťom.

Texty v knihách na prvé samostatné čítanie sú písané v súlade s metodikou výučby čítania anglického jazyka metódou spájania zvukov.

Veľký výber anglických kníh na samostatné čítanie ponúkame aj v našej Knižnici.

KNIŽNICA – POŽIČIAVANIE ANGLICKÝCH KNÍH NA SAMOSTATNÉ ČÍTANIE

Ambíciou knižnice je podporiť výučbu čítania anglického textu a postupné budovanie slovnej zásoby. Za týmto účelom sú v ponuke knižnice anglické knihy, ktoré používa na výuku čítania 80% základných škôl vo Veľkej Británii. Knihy sú rozdelené do jednotlivých úrovní obtiažnosti. Dieťa / študent prechádza na vyššiu úroveň kníh ideálne až keď sa mu zdá predchádzajúca úroveň príliš ľahká. Je len na konkrétnom dieťati / študentovi koľko kníh na jednotlivom stupni prečíta.

Knihy v knižnici sú pre deti veľmi motivujúce. Každej knihe je priradená úroveň obtiažnosti, ktorá začína pri jednoduchých krátkych vetách tvorených zväčša trojhláskovými slovami. V knihách najnižších úrovní býva na 1 strane len jedna jednoduchá veta vystihujúca dej na obrázku, takže aj začiatočnici vedia prečítať celú knižku, čo je pre deti veľmi motivujúce a povzbudzuje ich do ďalšieho čítania a učenia angličtiny. Knihy majú krásne ilustrácie a zväčša humorný príbeh, ktorý zaujme malého čitateľa. Anglické texty v knihách sú písané tak, aby sa na ne dala pri čítaní uplatniť metóda spájania zvukov. Knihy majú svoju logickú postupnosť tak, aby sa zabezpečil maximálny progres v čítaní. Postupné čítanie kníh od jednoduchých až po zložitejšie texty významne pomáha dieťaťu pri učení anglického jazyka.

Každý zákazník, ktorý sa chce stať klientom Knižnice si pri prvej registrácii alebo neskôr v Správe svojo účtu vyberie a zaplatí typ členského balíčka, ktorý mu najviac vyhovuje. Viac o typoch členských balíčkov nájdete tu.

Každý klient knižnice si môže (ale nemusí) vytvoriť Wishlist, teda skupinu kníh, ktorú by si želal požičať. Pokiaľ Wishlist nebude vytvorený, zasielame klientovi knihy podľa kľúča popísaného vo Všeobecných podmienkach knižnice.

Knižnica funguje na princípe výmeny kníh. Knižnica zašle klientovi knihy a ten ich po prečítaní zašle naspäť na adresu knižnice, pričom použije obálku knižnice s predplateným poštovným. Klient knižnice teda poštovné neplatí.

Stručný systém fungovania knižnice je popísaný v časti Ako funguje knižnica v sekcii Knižnica. Podrobné podmienky nájdte vo Všeobecných podmienkach knižnice.