O nás

Vitajte na stránkach Panda – Easy English Reading!

Inšpiráciou pre vznik tohto e-shopu a knižnice bola naša vlastná skúsenosť.

Pokrok, ktorý urobili naše deti v anglickej škole aj vďaka výuke čítania a písania metódou spájania zvukov a pravidelnému čítaniu anglických kníh, nám vnukol myšlienku ponúknuť rovnakú príležitosť aj deťom na Slovensku. Rozhodli sme sa založiť e-knižnicu s knihami, ktoré používali aj naše deti. Pod naším dohľadom ich samé vždy prečítali, milovali humorné príbehy a hlavne ilustrácie, ktoré sú v knihách výbornou nápovedou. Obrázky v knihách nižších úrovní kopírujú text na stránke, takže nebola nutnosť používať slovník pri neznámych slovíčkach, ich význam si vždy vďaka ilustrácii domysleli.

Aby som pomohla deťom dostať sa čo najrýchlejšie na úroveň ostatných detí v angličtine, naštudovala som si metódu spájania zvukov, ktorú veľmi úspešne používali v škole pri čítaní a písaní. Tú deti samozrejme uplatňovali pri domácom čítaní, ale dbala som na to, aby ju využívali aj pri písomných domácich úlohách. Za tým účelom som vytvorila pre naše domáce použitie zoznam všetkých zvukov a ich písaných podôb s príkladmi použitia, ako aj tabuľky jednotlivých zvukov. Oba materiály vychádzajú z programu Synthetic Phonics Oxfordskej univerzity vo Veľkej Británii a môžete ich nájsť v sekcii Ako čítať.

Knihy na prvé samostatné čítanie sú doplnené mnohými ďalšími atraktívnymi knihami v e-shope.

Veríme, že si z našej ponuky v knižnici alebo e-shope vyberiete a vaše deti si budú s radosťou čítať aj anglické knižky.